Pozycjonowanie - słowa kluczowe i backlinki

Utworzono: środa, 11 luty 2009 Drukuj E-mail
Jeśli trafiłeś do tego artykułu to napewno tworzysz strony internetowe lub jesteś zainteresowany ich tworzeniem. Tworząc stronę internetową mamy nadzieję, że będzie ją odwiedzać wiele osób. Często zależy nam na zgromadzeniu na swojej stronie społeczności która zajmuje się bliską nam dziedziną, czasami strony są tworzone jedynie dla zysku - takie strony zazwyczaj są dość kiepskie. W tym artykule postaram się podpowiedzieć Ci w jaki sposób zwiększyć ruch na swojej stronie, oraz uzyskać stosunkowo wysoką pozycję w wyszukiwarkach.

Treść!

To co najważniejsze w budowaniu strony która ma przynieść sukces (mówiąc sukces mam na myśli oczywiście dużą oglądalność) to niepowtarzalna oraz wartościowa treść. Co to znaczy? Że Twoja strona nie może być kopią czegoś co już istnieje, Twoja strona nie stanie się popularna jeśli będziesz w niej umieszczał treści skopiowane np z wikipedii. Dlaczego? Proste ta treść już istnieje tam od dawna, prawdopodobniej wiele osób na wielu blogach oraz stronach internetowych umieszczało odnośnik do tej treści aby osoby odwiedzające ich stronę mogły dowiedzieć się co dane hasło znaczy. To jest powód dla którego treści które publikujesz powinny być inne niż to co do tej pory było publikowane. Jest jeszcze jeden powód, google od pewnego czasu stosuje praktykę banowania wyrzucania ze swojej bazy stron które są poprostu kopią czegoś co istniało już wcześniej.

Słowa kluczowe!

Drugą ważną sprawą w pozycjonowaniu są słowa kluczowe. Są to słowa - klucze, hasła które bardzo konkretnie odzwierciedlają treść twojej strony. Jak powinno wyglądać słowo kluczowe? Jeśli tworzysz stronę np klubu sportowego piłki nożnej który gra w lidze okręgowej... to nie ma najmniejszego sensu używać słów kluczowych typu "piłka nożna"! Dlaczego? Proste, wpisz sobie w jakiejkolwiek wyszukiwarce hasło piłka nożna i zobacz wyniki. Na stronie powinieneś stosować bardzo konkretne i ścisłe słowa kluczowe np. używając konkretnej nazwy klubu lub łącząc dziedzinę sportu z miejscowością w której klub istnieje - np "piłka nożna rzeszów" pozycjonując stronę na takie hasło napewno zdobędziesz wielu odwiedzających którzy szukają czegoś o piłce nożnej w Rzeszowie. Drugi przykład to powiedzmy mała firma budowlana w Jaśle. Takiej strony napewno nie będziemy pozycjonować na hasło "przedsiębiorstwo budowlane" bo napewno właściciel firmy nie będzie chciał szukać klientów np w Szczecinie. Jeśli firma jest mała to najlepszymi słowami kluczowymi będzie np. "firma budowlana jasło" lub jakaś konkretna dziedzina w jakiej firma się specjalizuje. Może osoby szukające często stosują pytania bardzo ogólne, jednak gdy zobaczą wyniki od razu precyzują swoje zapytanie.

Backlinks!

Trzecia bardzo ważna rzecz na którą chcę zwrócić uwagę w tym artykule jest "podlinkowanie" strony. Co to są backlinks? Są to odnośniki z innych stron kierujące na naszą stronę. Im więcej takich linków tym lepiej i tym większa szansa że robot indeksujący trafi właśnie na naszą stronę. W jaki sposób pozyskać takie linki? Prosząc osoby z nami zaprzyjaźnione o to by taki link umieściły na swoich stronach. Inny sposób to zakup takich linków, jednaj jest to kosztowne... Nie martw się nie musisz mieć wielu znajomych którzy mają swoje strony, ani masy pieniędzy... Są też sposoby darmowe takie jak systemy wymiany linków. Jak to działa? Dostajesz specjalny kod który musisz umieścić na swojej stronie internetowej - ten kod jest odpowiedzialny za wyświetlanie odnośników na Twojej stronie, Ty natomiast w panelu konfiguracyjnym takiego programu dodajesz adres swojej strony który będzie wyświetlany na innych stronach użytkowników należących do programu wymiany linków.
Dobrze już wiesz skąd wziąć takie linki ale co jest bardzo ważne! To to w jaki sposób ten link wygląda... ważny jest tzw. anchor jest to tekst zawarty między znacznikami
<a href="http://jakis.adres">tu jest anchor</a>
jeśli nie znasz html to najprościej będzie kiedy napiszę że anchor to ten tekst który klikasz. No dobrze, mówię że jest ważny... ale co jest w nim takie ważne? To o czym pisałem wcześniej słowa kluczowe anchor powinien być takim słowem kluczowym. Aby pozycjonowanie było naprawde skuteczne ważne jest abyś posiadał jak najwięcej takich odnośników z konkretnym anchorem. Konkretnym - mam na myśli to abyś nie umieszczał 100 linków a każdy miał inny anchor... Musisz być konsekwentny. Np 100 linków z anchorem "piłka nożna rzeszów" ale jeśli strona ma być pozycjonowana na inne hasła możesz dołożyć kolejne linki z innym anchorami np nastepne 100 z anchorem "piłka nożna podkarpacie".

Podsumowanie!

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu rozpoczniesz działania które pomogą Twojej stronie internetowej w pozyskaniu większej ilości użytkowników. Moje rady na koniec nie zwlekaj tylko już teraz zarejestruj się w programie wymiany linków takim jak np ten lub ten - oczywiście możesz korzystać z obu, najważniejsze że oba systemydarmowe. W mojej plikowni możesz znaleźć fragmenty dwóch e-booków które napewno bardzo Ci pomogą w promocji swojej strony internetowej!
- Pozycjonowanie dla początkujących, pełna wersja
- Marketing internetowy w praktyce., pełna wersja
Więcej tego typu książek znajdziesz tu.

Na koniec chciałbym Cię prosić o małą przysługę... Jeśli uważasz że tekst który tutaj zaprezentowałem jest godny uwagi, i chciałbyś aby takich powstało więcej dodaj link do mojej strony na swojej stronie lub blogu. Najprościej będzie Ci to zrobić umieszczając ten kod w dowolnym miejscu Twojej strony:
<a href="http://www.wromanek.info/" title="komponenty joomla">komponenty joomla</a>
Dziękuję!
Odsłony: 10855