Produktywność #2 - Notuj

Utworzono: piątek, 24 marzec 2017 Drukuj E-mail

Dziś kiedy wszyscy jesteśmy posiadaczami tabletów, smartfonów i innych smart gadżetów, które zawsze mamy przy sobie lekceważymy staroświeckie przedmioty takie jak długopis i notatnik. W moim przekonaniu, jednak warto wykorzystywać tradycyjny notatnik oraz długopis lub ołówek.

Osobiście zawsze staram się aby na moim biurku był notatnik lub przynajmniej żółte karteczki. Oczywiście pracując przy komputerze mam dostęp do programów tekstowych i innych ułatwiaczy w postaci żółtych karteczek przypinanych du pulpitu. Nie są one jednak w brew pozorom tak szybko dostępne jak długopis i kartka papieru znajdująca się gdzieś w pobliżuj klawiatury. 

Pracując jako programista zazwyczaj mam otwartych wiele okien: przeglądarka z mnóstwem zakładek, jedna lub więcej instancji Eclips'a, WebStorm, czasami jakaś dodatkowa konsola (nie liczące tej na bieżąco używanej z poziomu WebStorma), jakieś PDF'y czy inne pliki Excela, poczta i jakiś komunikator. Nagle dzwoni analityk biznesowy lub kierownik, który w końcu znalazł czas, żeby wyjaśnić szczegóły nowej funkcjonalności, którą mam implementować. Mogę oczywiście szybko odpalić jakiś notatnik i notować sobie to co będzie dla mnie istotne. Dobrze jednak wiemy, że to co jest nam przekazywane często znacznie łatwiej lub szybciej jest po prostu narysować. Wtedy pojawia się problem w notatniku. Na kartce natomiast jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. 

Jestem świadom tego, że znajdą się osoby, które zaczną mnie uświadamiać, jak genialne mamy narzędzia, które ułatwiają notowanie. Poza tym, możemy przecież nagrywać rozmowy, żeby nic nam nie umknęło. Oczywiście, że możemy czy jest to jednak aby na pewno wygodne w późniejszym użyciu? Obawiam się, że nie. 

Oczywiście, nie jestem wyrocznią i nie powiem: "Używaj jedynego słusznego rozwiązania, którym jest notatnik konwencjonalny!". Każdy niech korzysta z tego z czym mu się pracuje wygodnie. Ja opisuję tylko i wyłącznie subiektywną opinię.

Odsłony: 3372