Joomla 1.7 - zmiany w backendzie

Kategoria: Porady Joomla! Utworzono: czwartek, 26 sierpień 2010 Opublikowano: czwartek, 26 sierpień 2010 Wojciech Romanek

Joomla 1.6Jeszcze nie ujrzeliśmy stabilnej wersji Joomla 1.6, a na stronie Joomla Comunity Magazine możemy przeczytać o propozycjach zmian w wyglądzie backendu dla Joomla 1.7. Użytkownicy, którzy pamiętają Mambo i używali wcześniej Joomla 1.0.x i Joomla 1.5 na pewno zauważyli, że wygląd strony administracyjnej praktycznie się nie zmieniał.

Czytaj więcej: Joomla 1.7 - zmiany w backendzie

Joomla 1.6 - już beta 8

Kategoria: Porady Joomla! Utworzono: środa, 25 sierpień 2010 Opublikowano: środa, 25 sierpień 2010 Wojciech Romanek

W związku z tym, iż informacje o kolejnych wersjach beta Joomla 1.6 pojawiają się coraz częściej zdecydowałem się podzielić się z Wami jednym z filmów jakie znalazłem na ten temat. Film który prezentuję dzisiaj, wielu z Was mogło już widzieć, jednak dla tych którzy jeszcze go nie widzieli wrzucam poniżej.

Czytaj więcej: Joomla 1.6 - już beta 8

Brak walidacji po aktualizacji do Joomla 1.5.15

Kategoria: Porady Joomla! Utworzono: piątek, 20 listopad 2009 Opublikowano: piątek, 20 listopad 2009 Wojciech Romanek

Nie wyobrażacie sobie jakie było moje zdziwienie kiedy przed chwilą sprawdziłem walidację HTML strony. Otóż... nic nie zmieniałem w szablonie strony od ostatniego sprawdzania walidacji a jednak coś się zmieniło - walidator pokazywał 4 błędy. Troszkę oszołomiony tym faktem zacząłem szukać i dopiero po kilku minutach przypomniałem sobie, że jakiś czas temu aktualizowałem Joomla do najnowszej wersji.

Czytaj więcej: Brak walidacji po aktualizacji do Joomla 1.5.15

The document is being edited/updated by a User and is unavailable at this moment.

Kategoria: Porady Joomla! Utworzono: niedziela, 29 listopad 2009 Opublikowano: niedziela, 29 listopad 2009 Wojciech Romanek

Podczas testowania mojej plikowni natrafiłem na problemy z pobraniem jednego z plików przy próbie ściągnięcia tego pliku pojawiał się błąd:

The document is being edited/updated by a User and is unavailable at this moment.

Czytaj więcej: The document is being edited/updated by a User and is unavailable at this moment.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL - naprawa

Kategoria: Porady Joomla! Utworzono: niedziela, 15 listopad 2009 Opublikowano: niedziela, 15 listopad 2009 Wojciech Romanek

Zauważyłem iż wiele osób po aktualizacji serwisu do Joomla 1.5.15 ma problem z wyświetlaniem pod listą artykułów napisu JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL. Wygląda to np tak jak na obrazku poniżej:

Czytaj więcej: JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL - naprawa