Dropbox - synchronizacja dokumentów!

Kategoria: Inne Utworzono: sobota, 18 grudzień 2010 Opublikowano: sobota, 18 grudzień 2010 Wojciech Romanek Drukuj E-mail

Niestety w ostatnim czasie na stronie nie pojawiają się nowe artykuły. Związane jest to z moimi przygotowaniami do obrony pracy inżynierskiej, co zabiera mi dość dużo czasu niestety. Niedawno przy okazji pisania pracy zacząłem się zastanawiać, jak by się zabezpieczyć przed możliwością utraty danych z przyczyn losowych. Można oczywiście wrzucać co jakiś czas kopię pliku na ftp, wysyłać sobie na maila, kopiować na pendrive'a - jednak wszystko to zajmuje trochę czasu i jest mało wygodne. Zacząłem więc poszukiwania związane z synchronizacją plików.

Oczywiście kody źródłowe przechowuję na SVN'ie jednak do przechowywania dokumentów, grafik, pdf'ów itp., które gdzieś tam gromadzę svn się nie nadaje. Trafiłem na stronę KLIK obejrzałem filmik, który umieszczony jest na stronie i stwierdziłem, że to jest to czego potrzebuję. Zwłaszcza, że pracuję w zależności od miejsca pobytu na dwóch różnych komputerach i dodatkowo na różnych systemach operacyjnych: Debian, Ubuntu i... (ekhm) Vista... o dziwo na wszystkich trzech systemach aplikacja dropbox działa bez zarzutów! O rzeczach, które bardziej interesują odwiedzających tą stronę będę pisał po obronie, m.in. o pracy nad rozszerzeniami joomla w grupie (systemy kontroli wersji, środowisko programistyczne) itp itd.

Odsłony: 6515