Lekcja 14 – backend cz 3.

Kategoria: Kurs pisania komponentów dla Joomla 1.5 [MVC] Utworzono: piątek, 06 luty 2009 Opublikowano: piątek, 06 luty 2009 Wojciech Romanek Drukuj E-mail

W poprzednim artykule wspomniałem tylko o tym że, za pomocą przycisków czy też pól jakie wyświetlają stan opublikowany/nieopublikowany jesteśmy w stanie w bardzo prosty sposób zmieniać stan danych rekordów w tabeli.

Na początek przedstawię kod:

function publish()
{
	global $option;
	$cid = JRequest::getVar( 'cid', array(), '', 'array');
	if($this->task == 'publish')//1
	{
		$publish = 1;
	}
	else
	{
		$publish = 0;
	}
	$tabela =& JTable::getInstance('witaj','table');
	$tabela->publish($cid, $publish);//2
	$this->setRedirect('index.php?option='.$option);
}

 Jest to kod funkcji publish - jeśli czytałeś uważnie poprzednie części kursu napewno domyślisz się że kod ten należy w stawić w kontrolerze naszego komponentu. Wygenerowane przez nas przyciski wysyłają task do kontrolera w zależności od stanu w jakim się znajdują. Jeśli stan to published to zostanie wysłany stan unpublished w przeciwnym wypadku na odwrót. Sprawdzanie jaki został wysłany task jest zrealizowane w linii oznaczonej w komentarzu jako 1. Później w miejscu oznaczonym jako 2 wywoływana jest metoda publish która ustawia stan danych rekordów na taki jak wartość zmiennej $publish: 1 - opublikowany, 0 - nieopublikowany. Pozostała część kodu powinna być jasna. Jeśli nie jest to odsyłam do wcześniejszych artykułów. Artykuł może napisany trochę chaotycznie ale musicie mnie zrozumieć... - sesja.

Odsłony: 9021