Przykłady rozszerzeń Joomla

Kategoria: Portfolio Utworzono: poniedziałek, 12 kwiecień 2010 Opublikowano: poniedziałek, 12 kwiecień 2010 Wojciech Romanek Drukuj E-mail

Programiści mają utrudnioną sprawę prezentacji swoich umiejętności. W moim przypadku, większość dotychczasowych komponentów realizowana była na zamówienie indywidualne. Podejmując taką pracę zobowiązywałem się, że nie będę rozpowszechniał danego rozwiązania. Jako, że nie jestem w stanie zaprezentować Ci rozwiązań przeze mnie zrealizowanych. Zdecydowałem się na pokazanie kilku zrzutów. Następnym razem może nagram krótki filmik jak aplikacja działa.

Tworzeniem rozszerzeń dla Joomla (komponentów, modułów, pluginów - dodatków) zajmuję się już od 2008 roku. W tym czasie miałem przyjemność realizować kilka ciekawych projektów. Były to komponenty dla różnych działów biznesu, jednak prawie zawsze skupiały się na wspomaganiu relacji z klientem. Przykłady realizacji:

  1. terminarz szkoleń, (działający na wielu stronach z jedną bazą danych, możliwość rezerwacji terminów [Firma organizująca szkolenia])
  2. obsługa klientów drukarni, (obsługa zapytań o wycenę [Drukarnia])
  3. kilkuetapowa wycena kursów, (administrator konfiguruje drzewa kilku poziomowe, klient przechodząc przez klika stron wybiera opcje którymi jest zainteresowany po czym na końcu uzyskuje wycenę kursu [Szkoła Języków Obcych])
  4. obsługa klientów radcy podatkowego, (zainteresowany wysyła zapytanie na które administrator lub osoba uprawniona udziela stosownych odpowiedzi [Radca Podatkowy])

Są to jedynie najciekawsze z moich realizacji, poniżej możesz zobaczyć fragmenty zrzutów ekranu z komponentów przeze mnie zrealizowanych. Zauważ, że wszystkie z nich wyglądają identycznie lub podobnie do innych komponentów Joomla - dzięki temu osoby mające jakieś doświadczenie w pracy z Joomla nie będą miały większych problemów z nauczeniem się obsługi rozszerzeń mojego autorstwa.

Jesteś zainteresowany realizacją komponentu, który pomógłby w organizacji współpracy z klientem lub pracownikami - po prostu napisz. Opisz jak najbardziej szczegółowo problem który mam rozwiązać a w krótkim czasie otrzymasz odpowiedź dotyczącą terminu realizacji i kosztorysu.

Odsłony: 7052