Doświadczenie od 2012 roku

Kategoria: Portfolio Utworzono: czwartek, 23 kwiecień 2015 Opublikowano: czwartek, 23 kwiecień 2015 Wojciech Romanek Drukuj E-mail

W związku z tym, że dawno nic nie pisałem a strona wciąż jest dostępna w sieci i od czasu do czasu ktoś na nią zagląda postanowiłem krótko opisać czy się zajmowałem lub czym się zajmuję obecnie. W styczniu 2012 roku zostałem zatrudniony w firmie 3Soft S.A. jako programista java. Przez ponad pół roku pracowałem na tym stanowisku tworząc od zera w zespole 6 programistów system wspierający call center firmy sprzedającej wycieczki.

System był o tyle ciekawy, że musiał zapewnić kompleksową rezerwację wycieczek - poczynając od transportu, poprzez akomodację (hotele) jak i rezerwację różnych innych usług na miejscu. Dodatkowo obsługiwał ubezpieczenia i ceny zależne od wieku i ilości podróżnych. System realizowany był z wykorzystaniem technologii Java EE. Jako baza danych wykorzystywana była baza MySQL oraz MongoDB. W warstwie prezentacji wykorzystywana była technologia JavaFX. W trakcie realizacji projektu zajmowałem się programowaniem głównie logiki biznesowej z wykorzystaniem EJB 3.0. Dodatkowo zaimplementowałem kilka/kilkanaście komponentów graficznych w JavaFX w tym, komponent do rezerwacji terminów pozwalający układać klocki reprezentujące usługi w ramach kalendarza.

Kolejnym projektem jaki realizowałem była migracja aplikacji wykorzystywanej w niemieckiej firmie telekomunikacyjnej do zarządzania klientami oraz kontraktami. Migracja wykonywana była z Visual Basic 6 do C# .NET 3.5. W ramach tego projektu na bieżąco kontaktowałem się z niemieckim klientem. Kilkukrotnie pracowałem u klienta na miejscu w Niemczech.

Między czasie rozpoczął się kolejny projekt - ponownie w Javie Enterprise polegający na implementacji autorskiego rozwiązania klasy ESB (Enterprise Service Bus). Rozwiązanie zaprojektowane zostało przez architekta, natomiast za część implementacyjną odpowiedzialny byłem ja. Projekt w całości realizowałem sam we współpracy z architektem. W projekcie tym wykorzystane były technologie takie jak: Java EE, MongoDB, Redis, REST, SOAP. W ramach projektu powstało kilka usług sieciowych zarówno REST jak i SOAP.

Miałem również okazję pracować jako programista SharePoint 2010. Byłem członkiem zespołu programistów implementujących system zarządzania umowami. System implementowany był w SharePoint 2010 z wykorzystaniem autosrkich rozwiązań do obsługi np obiegu dokumentów. Projekt realizowany był ponad rok.

Odsłony: 4862